Szyja i dekolt - zmarszczki, wiotkość, - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Zmarszczki szyi i dekoltu - Restylane SkinBooster's

Poziome, długie zmarszczki szyi
Poziome, poprzeczne zagięcia skóry na całą szerokość szyi pojawiają się wcześnie, bo ok. 20 roku życia. Zmarszczki poziome szyi staja się problemem estetycznym gdy są głębokie i łatwo zauważalne. Często skóra szyi pomiędzy tymi zmarszczkami jest gładka i dobrze napięta. Wtedy na zasadzie kontrastu poziome zmarszczki staja się jeszcze bardziej widoczne. Występują w liczbie 3-4 poziomych linii. Czynnikie wybitnie przyspieszającym ich pogłębianie jest używanie smartfonów - wpatrując się w ekran telefonu pochylamy głowę w dół, a skóra szyi się zagina.

Pionowe zmarszczki dekoltu
Dekolt to okolica często poddawana zabiegom odmładzającym. Pionowe, długie lub krótkie zmarszczki o różnej głębokości martwią panie już w wieku lat 40-tu. Zdolność skóry do samonaprawiania się zmniejsza się właśnie około lat 40-tu. Na dekolcie tak samo jak na szyi łatiwej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego zmarszczki dekoltu można poddać tym samym zabiegom co zmarszczki szyi. Podobnie jak na szyi - po lecie warto zapobiegawczo zrobić 2-3 zabiegi mezoterapii witaminowo-hialuronowej.

Wiotka skóra szyi lub dekoltu i liczne drobne zmarszczki
Szyja skóry jest wrażliwa i podatna na wysuszenie oraz wcześnie pojawiające się zmarszczki. Brak ochrony przed słońcem, korzystanie z solarium i perfumy po wielu latach skutkują przebarwieniami. Do tego dołącza utrata kolorytu, poszarzenie, pogłębiające się poziome zmarszczki, włókniaki i znamiona. Skóra szyi to absolutny dowód na to, że zapobieganie i regularne wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej jest lepsze niż jednorazowe ale "duże" zabiegi chirurgiczne.

W zależności od stanu wyjściowego skóry lekarz dobiera odpowiednie leczenie. Metod jest rejuwenacji kilka ale trzeba podkreślić, że najlepsze rezultaty osiągane przy regularnym stosowaniu różnych zabiegów:

Mezoterapia -  poprawi napięcie i sprężystość skóry, nawilży ją i uelastyczni. Rekomendowana jest osobom w każdym wieku zaczynając od lat 30. Profilaktycznie lub jako przygotowanie do skinboosterów. "Bomba witaminowo-peptydowo-hilauronowa" wskazana jest również dla szyi po intensywnym opalaniu.

Restylane Skinboosters – jest to linia produktów sieciowanego kwasu hialuronowego. Używamy go aby wypełnić głębokie bruzdy na szyi. Reestylane Skinboosters dociera do głębokich warstw skóry, zapewnia jej długodziałającenawilżenie i długotrwałą poprawę jej sprężystości. Dodatkowo tworzy "rusztowanie" zapobiegające wiotczeniu skóry.

Osocze bogatopłytkowe - regeneruje tkanki, poprawia mikrokrążenie i przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Staje się ona bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki ulegają spłyceniu i poprawia się kolor.

Zabiegi dermatochirurgiczne - włókniaki, skin tags, znamiona, brodawki łojotokowe, znamiona wrodzone można usunąć także ze wskazań estetycznych.


Szyja przed i po

Dekolt przed i po
41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego