BOTOX-wygładzanie zmarszczek mimicznych. - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Botoks - najczęściej wykonywany zabieg estetyczny

Co to jest Botox i botulina? Jak to działa?
Wstrzyknięcie botoksu powoduje czasowe i odwracalne zatrzymanie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy mięśniem i nerwem. Mięśnie powodujące powstawanie na skórze zmarszczek nie mogą się kurczyć i zmarszczka jest wygładzona. W zależności od zastosowanej dawki funkcja mięśni jest wyłączona całkowicie lub tylko częściowo. Oczywiście celem jest wygładzenie zmarszczek i uniknięcie tzw. "twarzy maskowatej", bez mimiki. Ewentualne obawy o to czy po zabiegu twarz będzie wyglądała nienaturalnie i maskowato są nieuzasadnione.Celem zabiegu jest oczywiście uzyskanie jak najbardziej naturalnego wyglądu twarzy, tyle że bez zmarszczek.
Zabiegi wygładzania zmarszczek Botoxem wykonujemy od 2005 roku.

Używamy tylko i wyłącznie orygianlnego BOTOX® firmy Allergan.
Wszystkie informacje co do czasu utrzymywania się efektu, powikłań, bolesności i ogólnej satysfakcji dotyczą tylko oryginalnego preparatu BOTOX®.

Zabiegi podstawowe

 • wygładzanie zmarszczek poprzecznych czoła
 • wygładzanie zmarszczki pomiędzy brwiami -"lwia zmarszczka"
 • wygładzanie zmarszczek wokół oczu - "kurze łapki"
 • wygładzanie zmarszczek na nosie
 • zmarszczki wokół ust tzw. "zmarszczki palacza"
 • podniesienie brwi


Zabiegi zaawansowane

 • wygadzanie zmarszczek szyi (platysma)
 • korekcja owalu i profilu
 • podniesienie kącików ust
 • zmarszczki brody
 • korekcja uśmiechu dziąsłowego
 • korekcja mięśni żwaczy-bruksizm


Co to jest Botox i botulina? Jak to działa?
Wstrzyknięcie botoksu powoduje czasowe i odwracalne zatrzymanie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy mięśniem i nerwem. Mięśnie powodujące powstawanie na skórze zmarszczek nie mogą się kurczyć i zmarszczka jest wygładzona. W zależności od zastosowanej dawki funkcja mięśni jest wyłączona całkowicie lub tylko częściowo. Oczywiście celem jest wygładzenie zmarszczek i uniknięcie tzw. "twarzy maskowatej", bez mimiki. Ewentualne obawy o to czy po zabiegu twarz będzie wyglądała nienaturalnie i maskowato są nieuzasadnione.Celem zabiegu jest oczywiście uzyskanie jak najbardziej naturalnego wyglądu twarzy, tyle że bez zmarszczek.


Jakie korzyści odniosę z terapii zmarszczek preparatem Botox?
- naturalny efekt twarzy odprężonej i wypoczętej
- skuteczne usunięcie zmarszczek czoła, lwiej zmarszczki,"kurzych łapek" i innych zmarszczek, które tą metodą można wygładzić.
- zapobieganie tworzeniu się nowych zmarszczek w okolicach poddanych terapii (tak, w pewnym stopniu botoks działa zapobiegawczo,  zapobiega pogłębianiu się zmarszczek)
- bezpieczeństwo zabiegu: terapia jest znana i stosowana od wielu lat
- komfort i szybki efekt zabiegu
-zrelaksowany i naturalny wygląd twarzy

W którym regionie twarzy botoks daje najlepsze efekty?
Rewelacyjne efekty wygładzenia zmarszczek mimicznych uzyskuje się w okolicy czoła, pomiędzy brwiami, wokół oczu.
W innych regionach można go stosować w wybranych przypadkach, kiedy jest to niezbędne a innymi metodami nie można uzyskać dobrego rezultatu lub istnieją przeciwwskazania do podawania np. kwasu hialuronowego lub innych preparatów.

Czy moje zmarszczki będą gorsze kiedy działanie botoksu już ustąpi?
Nie, absolutnie nie. Nic takiego się nie zdarzy. Działanie ustępuje powoli i powoli też zmarszczki powracają do stanu sprzed terapii. Dla osób postronnych jest to praktycznie niezauważalne bo dzieje się bardzo wolno. W wypadku powtarzanych terapii botoksem można uzyskać stałą poprawę zmarszczek. Szczegółowe informacje podczas konsultacji.

Jak podaje się botoks?
Jest to zabieg nieinwazyjny. Zaledwie parę nakłuć skóry. Botoks podaje się poprzez wstrzykiwanie bardzo cienką igłą w określone miejsca na czole i w okolicy skroni. Miejsca podania i ilość Botoxu ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta. Każde podanie jest poprzedzone analizą twarzy pacjentki lub pacjenta. Każdy pacjent jest dokładnie informowany o możliwych do uzyskania efektach terapii botoksem. Czasami proponuję dodatkowo wypełnienie kwasem hialuronowym lub peeling . Porada jest zawsze indywidualna i dostosowana do głębokości i rodzaju zmarszczek.

Czy wstrzyknięcia są bolesne?
Można je porównać do ukłucia komara. Czasami są w ogóle bezbolesne. Możemy skórę ochłodzić lodem, możemy znieczulić kremem znieczulającym. Z praktyki: delikatne postępowanie podczas pierwszego zabiegu "procentuje" i podczas następnych zabiegów większość pań uznaje, że żadne działania "przeciwbólowe" nie są potrzebne.


Czy efekty terapii są zadowalające i kiedy są widoczne?
Maksymalne działanie botoksu zaczyna się po kilku dniach od podania i utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy po pierwszym podaniu. Efektem terapii jest odprężona, naturalnie wyglądająca twarz bez zmarszczek. Ogromna większość pacjentek jest zadowolona lub bardzo zadowolona.


Jak długo utrzymuje się efekt botoksu?
Po pierwszym podaniu od 3 do 5 miesięcy. Po drugim i następnym podaniu efekty mogą się utrzymywać do 6 miesięcy.

Jak należy postępować przed i po podaniu botoksu, czego nie należy robić?
Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Makijaż w miejscu wstrzyknięcia zmywamy przed zabiegiem. Po zabiegu można go ponownie nałożyć.
W dniu podania botoksu nie zalecamy spożywania alkoholu.Po podaniu botoksu nie należy:
-drapać i masować okolic podania przez 12 godzin
- spożywać alkoholu w dniu podania
Można nałożyć makijaż natychmiast po podaniu.


Jakie problemy mogą wystąpić po wstrzyknięciu?
Wstrzyknięcia botoksu są nieinwazyjne i ogólnie bardzo dobrze tolerowane.
Bezpośrednio po wstrzyknięciu może pojawić się zaczerwienienie, które po godzinie znika.
Siniaczki, o ile się pojawią z reguły dotyczą tylko jednego miejsca podania, szybko znikają i są łatwe do zamaskowania makijażem.
Bezpieczne podawanie botoksu bazuje na wiedzy medycznej, między innymi o anatomii twarzy lub innych okolic, w które podaje się botoks.O czym należy koniecznie poinformować lekarza przed iniekcjami toksyny botulinowej?
Konieczne jest poinformowanie o przewlekłych chorobach, ewentualnej ciąży, zażywanych lekach, a w tym o antybiotykach.


Kiedy nie można wykonać zabiegu?
 • jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz dziecko piersią wtedy nie wykonamy zabiegu. Po okresie karmienia piersią nie ma już żadnych przeciwskazań.
 • jeżeli przyjmujesz antybiotyki z grupy aminoglikozydów zabieg musimy odłożyć do skończenia terapii antybiotykiem
 • inne przeciwwskazania są bardzo rzadkie ( Miastenia gravis,  bardzo rzadkie schorzenia immunologiczne, polineuropatie)


Kto powinien mi podać Botox?
Tylko i wyłącznie przeszkoleni przez firmę Allergan lekarze. W mojej praktyce gwarantuję za oryginalność preparatu, właściwy sposób przechowywania, legalność pochodzenia i nabycia, no i oczywiście zawsze jest podawany przez lekarza przeszkolonego w tej terapii. Pozwala to utrzymywać poziom usługi na najwyższym poziomie, ku zadowoleniu wielu pacjentek.

Jaki preparat konkretnie zostanie zastosowany?
Oryginalny preparat farmaceutyczny toksyny botulinowej typu A o nazwie handlowej BOTOX®™ produkowany przez firmę ALLERGAN® Pharmaceuticals Ireland ®marks owned by Allergan Inc.

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego