Usta- kształt, kontur, symetria, wielkość. - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Usta - utrata kształtu i zatarcie konturu

Procesy starzenia obejmują również usta i ich okolicę. Z wiekiem usta tracą jędrność, czerwień wargowa zanika, zaciera się granica pomiędzy czerwienią wargową i skórą. Mniej widoczny jest zarys rynienki tzw. łuku kupidyna, a zwiotczenie struktury ust powoduje opadanie kącików. Czerwień wargowa staje się coraz bledsza, pojawiają się zmarszczki, usta tracą objętość. Wydłuża się odległość od nosa do górnej wargi, która stopniowa zanika. Coraz mniej czerwieni wargowej można pomalować szminką, bo czerwień wargowa "chowa" się do środka. Zmian starzeniowych na ustach jest tyle samo, co w innych rejonach twarzy, problem w tym, że są bardziej widoczne.


Powiększanie, odmładzanie i konturowanie ust
Na ustach stosujemy wyłącznie preparaty kwasu hialuronowego. Praktycznie nie stosuje się innych wypełniaczy. Zabieg podania wypełniacza z kwasu hialuronowego pozwala przywrócić ustom objętość, przywrócić naturalny kształt warg, odtworzyć zarys ust oraz skorygować kąciki ust. Rezultaty zabiegu są natychmiastowe. Efekty utrzymują się 6-12 miesięcy i zależą od rodzaju skóry i trybu życia. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym -krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne.


Jakie są sposoby korekcji konturu i objętości ust?Usta za małe lub asymetryczne

Usta to centralna część naszej twarzy- to właśnie na usta patzrymy kiedy kogoś uważnie słuchamy.  Usta biorą czynny udział w mimice twarzy. Wyraziste i kształtne usta, a nie tylko duże usta są pragnieniem niemal każdej kobiety. Czasem natura płata figle i obdarza ustami asymetrycznymi, czasem górna warga jest bardzo mała lub niepasująca do wydatnej dolnej. Zdarza się, że usta są tak wąskie, że zaburzają proporcje twarzy, nadając jej zacięty wyraz. Czasem po prostu kobieta chce mieć większe usta.


Korekcja kształtu, wielkości i symetrii ust kwasem hialuronowym
Podanie kwasu hialuronowego pozwala nadać ustom odpowiedni kształt i je powiększyć., wymodelować je zgodnie z oczekiwaniami pacjentki lub tylko wprowadzić symetrię wielkości i kształtu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub "stomatologicznym". Utzrymanie się efektu wymaga często wykonania drugiego zabiegu kilka miesięcy po pierwszym. Z reguły efekt powiększenia utrzymuje się około roku od zabiegu ale jest to bardzo indywidualne i zależne od wielu czynników typu mimika, nasłonecznienie, wyjściowa wielkość ust etc.


Jakie są sposoby korekcji problemu ust zbyt wąskich, asymetrycznych i powiększania?


Usta przesuszone i odwodnione

Usta mogą być małe lub duże, wąskie lub szerokie ale skóra warg powinna być gładka i napięta. Przesuszone i pomarszczone usta dodają lat. Na stan nawilżenia skóry ust mają wpływ czynniki takie jak: warunki atmosferyczne, sposób pielęgnacji, opalanie, palenie papierosów i upływ czasu. Posmarowanie ust kremem, szminką lub błyszczykiem nie jest w stanie zapewnić spierzchniętym wargom głębokiego i długotrwałego nawilżenia.

Głębokie nawilżanie ust kwasem hialuronowym
Podanie kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest w skórze za utrzymanie właściwego nawodnienia rozwiąże problem. Usta po podaniu kwasu hialuronwego staną się gładsze, jędrniejsze i w efekcie będą wydawać się nieco młodsze. Efekty utrzymują się około 6 miesięcy i zależą od rodzaju skóry i trybu życia. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym - krem znieczulający lub "znieczulenie stomatologiczne".


Jakie są sposoby leczenia problemu przesuszonej skóry ust?Zmarszczki "palacza" wargi górnej

Zmarszczkami palacza są nazywane pionowe linijne zmarszczki nad górną wargą. Zmarszczki palacza nie są bezpośrednim skutkiem palenia papierosów i występują równie często u osób nie palących papierosów. Zmarszczki palacza powstają z powodu naturalnych mimicznych ruchów ust, określonego sposobu artykulacji mowy lub wynikają z procesu starzenia się skóry. Początkowo zmarszczki palacza są widoczne tylko podczas ruchów mimicznych, wraz z upływem czasu i starzeniem się skóry, utratą elastyczności zamieniają się w zmarszczki statyczne i widoczne są już stale niezależnie od mimiki. Najpiewr 1-2 potem więcej.

Zmarszczki palacza - leczenie
Rozwiązanie problemu zmarszczek palacza polega na eliminacji przyczyny ich powstania, czyli skurczów mięśnia wokół ust. Można podać botos w okolice górnej wargi i problem zniknie.  Zmarszczki już utrwalone można także wypełnić wypełniaczem z kwasu hialuronowego. W zależności od stanu skóry i głębokości zmarszczek dobieramy jest odpowiedni preparat. Dla delikatniejszych lub mało widocznych zmarszczek będzie to Restylane Skinboosters lub Teosyal, który dodatkowo nawilży na dłużej leczony obszar.W przypadku głębokich zmarszczek niezbędny może się okazać wypełniacz typu Restylane, długodziałający.


Uśmiech odsłaniający dziąsła - "gummy smile"

Uśmiech dziąsłowy, tzw. gummy smile, to uśmiech uwidaczniający dziąsła nad górnymi zębami. Aktywność mięśni odpowiadających za uśmiech jest zwiększona lub układ anatomiczny w okolicy górnej wargi lub oba te czynniki powodują, że czerwień wargowa górnej wargi jest unoszona ponad zęby górne podczas uśmiechu. Zęby wydają się wtedy optycznie mniejsze, a uśmiech nieco mniej atrakcyjny. Czasem ten problem może być przyczyną kompleksów.

Sposoby leczenia uśmiechu dziąsłowego
Podanie toksyny botulinowej jest jedną z najprostszych, najszybszych i najmniej inwazyjnych procedur zminimalizowania objawów uśmiechu dziąsłowego. Preparat wstrzykuje się w okolice skrzydełek nosa i górnej wargi. Botulina pwoduje zmniejszenie siły z jaką działają  mięśnie wokół ust, przez co nie podnoszą górnej wargi wysoko ponad zęby i dziąsła nie są już widoczne podczas uśmiechania się. Procedura trwa kilkanaście minut, a efekty utrzymuje się około 4-6 miesięcy. Długość utrzymywania się efektu zależy od indywidualnych predyspozycji.


Jakie są sposoby leczenia problemu?


41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego