Stymulacja kolagenu - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Silny stymulator produkcji kolagenu

SCULPTRA® – najsilniejsza znana stymulacja kolagenu, czasem nazywana "liquid lift" lub nieoperacyjnym liftingiem.
Działanie tego preparatu jest wyjątkowe, gdyż silnie pobudza skórę  do produkcji własnego kolagenu.Dzięki temu przywracamy skórze jędrny i młody wygląd w sposób naturalny.
Preparat ten wygładza głębokie bruzdy i zmarszczki, przywraca utraconą objętość skóry oraz kształtuje kontur twarzy.

Wskazania do zabiegu Sculptra

  • Zagszczanie wiotkiej skóry
  • Zapadnięte, płaskie policzki
  • Zapadnięte skronie, utrata objętości tkanki podskórnej skroni
  • Nieregularny kontur twarzy, tzw. ”chomiki”
  • Zacierająca się linia żuchwy
  • Zmarszczki nosowo-wargowe
  • Zmarszczki "marionetki"


Sposoób wykonania zabiegu Sculptra

-po znieczuleniu skóry preparatem EMLA Sculptrę wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry, tam gdzie są komórki produkujące kolagen. To właśnie te komórki są stymulowane. Czas od wstrzyknięcia do stymulacji i zwiększonej produkcji kolagenu przez fibroblasty liczony jest w tygodniach. Dlatego nie należy mylić tego preparatu z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego. Te dają natychmiastowy efekt wypełnienia. W przypadku Sculptry na efekt trzeba poczekać.
-Po zabiegu niezwykle istotne jest przestrzeganie reżimu masowania skóry w miejscach podania. Z reguły przez kilka dni, kilka razy dziennie. Wszystkie zalecenia otrzymasz po zabiegu. Są proste, jest ich tylko kilka i łatwo je zastosować.
-Im starsza jest skóra, im cieńsza, im większy ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej tym bardziej prawdopodobne, że polecimy ci ten zabieg.
-Zabieg wymaga konsultacji kilka dni wcześniej.


Efekty zabiegu

Stymulator pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki temu nie tylko wypełnienia zmarszczki, ale długotrwale poprawia strukturę skóry. Dodatkowo podnosi zwiotczałe obszary i sprawia, że staje się skóra naciągnięta. To metoda dyskretna - efekty narastają w czasie – pierwsza ocena i kwalifikacja do drugiego zabiegu odbywa się 6 tygodni po zabiegu. Jest to zabieg efektywny ale  dyskretny,dzięki temu zmiany na twarzy nie są kojarzone z zabiegiem. Rezultat końcowy to długotrwały, naturalny efekt odmłodzenia twarzy. Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia. Bardzo często dobre efekty utrzymują się nawet do 2 lat. Wykonanie "przypominającego" zabiegu po roku daje jeszcze lepszy efekt.41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego