Skronie - utrata objętości związana z wiekiem. - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Utrata objętości taknek na skroniach

Czym są zagłębienia skroniowe?
Z biegiem lat zanika podściółka tłuszczowa skóry w okolicy skroni.  Proces zaniku tłuszczu z  poszczególnych przedziałów powięziowych pod skórą odgrywa znaczącą role w procesie starzenia się skroni, które z tego powodu sukcesywanie się zapadają. Jest to również przyczyną obniżania się brwi, nie znajdujących już oparcia na skroniach. Daje to efekt starzejącej się twarzy o smutnym wyglądzie, który niekoniecznie musi być związany z prawdziwym smutkiem czy zmartwieniami.
Dodatkowo dochodzi do naturalnego zaniku kośćca, szczególnie w okolicy skroniowej, czoła, szczęki. Zmainy te zachodzą w połączeniu z redystrybucją tkanki tłuszczowej i wiotczeniem skóry. Tak zwany "trójkąt młodości" czyli: pełne skronie-dobrze zarysowana okolica policzków-linia żuchwy w kształcie litery V odwraca się w dół. Skronie i policzki tracą objętość, zwężają się a nadmiar wiotkiej skóry gromadzi się w okolicy żuchwy, często tworząc tzw. "chomiczki".

Jakie są sposoby odmładzania okolicy skroni?
Jednym z zabiegów, które pozwolą przywrócić utraconą objętość i stworzyć rusztowanie dla brwi jest podanie kwasu hialuronowego unoszącego tkanki. Efekty widoczna są natychmiast po zabiegu - zagłębienie skroni się spłyca, mniej widoczny staje się cień w obrębie oczodołów. Wypełnienie dołów skroniowych nadaje twarzy bardziej wypoczęty wygląd.
Innym zabiegiem, który w stopniowy sposób pozwoli odbudować brakującą objętość okolicy skroniowej jest zabieg z użyciem kwasu L-polimlekowego czyli, Sculptra. Efekty tego zabiegu będą widoczne po 4-6 tygodniach, gdyż zadaniem podanego preparatu jest stymulacja produkcji kolagenu. Rezultat będzie narastał z upływem czasu i zapewni naturalny efekt, utrzymujący się do dwóch lat.

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego