Skóra w samolocie - jak nie zakończyć lotu z wysuszoną skórą? - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Skóra w samolocie - jak ułatwić jej podróż?

Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać!
Od zewnątrz i od środka. To podstawowy sposób dbania o skórę przed i w trakcie lotu samolotem.

Chyba każdy kto leciał samolotem dłużej niż godzinę doświadczył problemów ze skórą, suche powietrze kabiny pasażerskiej zniszczyło niejedną perfekcyjną fryzurę lub makijaż przygotowany na ważne spotkanie tuż po wyjściu z samolotu. Ba, niektórym po dłuższej podróży samolotem wyskoczyły „pryszcze". Zanim jednak przygotujesz strategię postępowania na podróż musisz zrozumieć, dlaczego podróż samolotem tak bardzo stresuje twoją skórę twarzy. Co ciekawsze personel samolotu, stewardessy i stewardzi zawsze wyglądają rewelacyjnie, tak przed lotem jaki i po podroży.
ź pod uwagę, że powietrze w kabinie samolotu to mieszanka powietrza z zewnątrz i wysoko przefiltrowanego i oczyszczonego powietrza kabinowego. Jest to powietrze klimatyzowane, z reguły suche. Względna wilgotność powietrza w samolocie odpowiada suchemu letniemu klimatowi lub powietrzu w ogrzewanych pomieszczeniach zimą. Klimatyzacja aby sprawnie działała wymaga niestety suchego powietrza, tak samo w samolocie jaki i w samochodzie. Podstawowym problemem jaki ma twoja skóra w samolocie to utrata wilgoci.

To co należy zrobić to: nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać!  Z zewnątrz i od wewnątrz:)


1. Przed lotem wyśpij się dobrze przy otwartym oknie, wyłącz klimatyzację w pokoju aby wstępnie nie wysuszać skóry ( np. na wczasach lub w hotelu).

2. W dzień wylotu umyj dobrze twarz cleanserem i szybko nałóż krem nawilżający. Jeśli nie musisz nie stosuj makijażu (wakacje) lub zastosuj tylko niezbędne minimum. Jeśli musisz (nie masz wakacji tylko spotkanie biznesowe gdzieś daleko) zastosuj podkłady mineralne, wchłaniające nadmiar tłuszczu ze skóry. Nałóż podkład w nieco mniejszej ilości. Do tego puder i róż. Pamiętaj: fluidy do makijażu typu wszystko w jednym niezbyt się nadają do samolotu! Czasami temperatura powietrza na pokładzie wzrasta bardzo szybko i fluid może po prostu „spłynąć".

3. Szminka-jeśli możesz nie stosuj (wakacje) zamiast tego użyj balsamu do ust-chroni wargi przed utratą wilgoci. Jeżeli musisz użyć szminki (nie masz wakacji-pracujesz) nałóż pierwszą warstwę na wargi, potem nałóż na wargi niewielką ilość pudru mineralnego na wargi i nałóż drugą warstwę szminki.

4. Przygotuj sobie wodę termalną- ze względów bezpieczeństwa wnoszenie pojemników z płynami różnego typu na pokład jest problematyczne. To zależy od linii lotniczej i kraju. Jeśli możesz wnieść pojemnik z wodą termalną to dobrze. Jeśli nie, to przygotuj się- na pewno można wnieść do samolotu torebkę foliową z nawilżonymi wodą termalną chusteczkami higienicznymi. W trakcie lotu możesz nimi przemyć twarz-ulga gwarantowana. Nie polecam natomiast „gotowych" chusteczek odświeżających -często zawierają substancje zapachowe, a te będą tylko niepotrzebnym obciążeniem twojej skóry.

5. Inna metoda nawilżenia skóry twarzy to odwiedziny w pokładowej toalecie co 2 godziny i przemycie skóry wodą. Za każdym razem musisz odnowić warstwę kremu nawilżająco-łagodzącego.

6.Jeśli kupisz jakieś kosmetyki na lotnisku ( większość ludzi "coś tam" kupuje) powstrzymaj się z wypróbowaniem ich. Skóra wysuszona źle reaguje na nowości.

7. Nie nastawiaj nadmuchu z klimatyzacji pokładowej bezpośrednio na twarz-będzie ci nieco chłodniej ale nawiew bezpośredni bardzo wysuszy skórę twarzy.

8. Na pokładzie samolotu zamiast kawy wybierz wodę mineralną.

9. Zamiast herbaty wybierz sok owocowy.

10. Wybierz zdrowe jedzenie-warzywa i owoce zamiast tłustego obiadu. Zapakuj je sobie do bagażu podręcznego. Można kupić owoce po odprawie, to nie musi być zawsze croissant z czekoladą!

Mam nadzieję, że porady pomogą dotrzeć na miejsce w nieco lepszej formie niż zwykle.
Miłej podróży!

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego