Skóra twarzy - wiotkość skóry, naczynka, odmładzanie - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Wiotka skóra twarzy

Wiotkość skóry twarzy, zaniki tkanki podskórnej, utrata elastycznośći i jędrności
Upływ czasu, czynniki zewnętrzne, geny - to trzy czynniki decydujące o tym jak szybko i w jaki sposób będzie starzała się skóra twarzy. Na upływ czasu i geny nic nie poradzimy. Natomiast czynniki zewnętrzne - przede wszystkim nadmierne opalanie, to coś czego można uniknąć. Starzeniu się skóry twarzy możemy do pewnego stopnia  zapobiegać i zwalniać tempo starzenia poprzez zaplanowanie terapii anty-aging. Można planowo zapobiec lub nawet odwrócić procesy utraty grubości skóry iwarst głębszych skóry poprzez podawanie stymulatora kolagenu w postaci preparatu Sculptra. Można podawać mezoterapie z specjalnych kwasu hialuronowego zwiększające  możliwości regeneracyjne skóry.

Metody odmładzania skóry twarzy
Starzenie się skóry to proces obejmujący wszystkie elementy anantomiczne i funkcjonalne skóry. Starzenie jakie widzimy na zewnątrz skóry w postaci siatki drobnych zmarszczek, elastozy, przebarwień, "opadania" poszczególnych partii twarzy to skutek starzenia się wszystkich warstw skóry i tkanki podskórnej, a nie tylko tego co widać z zewnątrz. Dlatego dobra terapia anty-aging to terapia planowa działająca na wszystkie starzejące się elementy twarzy i wszystkie warstwy skóry łącznie z tkanką podskórną.

  • Sculptra, czyli kwas poli-L-mlekowy to podawany głęboko stymulujący produkcję własnego kolagenu preparat. Ma za zadanie zwiększyć grubość skóry, przyspieszyć regenerację w miejscach podania. Podawany głównie w okolice skroni, policzków, brody i zmarszczek nosowo-wargowych.
  • Mezoterapia działa głównie na naskórek, czyli zewnętrzne warstwy skóry
  • Peelingi działaja również na naskórek
  • Osocze PRP - działa kompleksowo i pozytywnie na procesy regeneracji. Zaletą tej terapii jest jej absolutna naturalność- podajemy preparat sporządzony z własnej krwi pacejtki/pacjenta.


Skóra sucha i odwodniona

Młodzieńcza jędrność i gładkość skóry nie jest nam dana raz na zawsze. W wieku lat 30 ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna się zmniejszać, a procesy naprawy zmniejszają powoli swoją aktywność. Niedobór kwasu hialuronowego zaczyna być widoczny, skóra ma mniej wody do dyspozycji i pojawiają się drobne, powierzchowne zmarszczki.  Mniejsza zawarotść kwasu hialuronowego oznacza mniejszą jędrność i skóra przestaje być tak gładka jak w wieku lat 20-tu. Zmainy starzeniowe dużych obszarów skóry twarzy możemy spowolnić poprzez ułożenie i wdrożenie odpowiedniej terapii anti-aging.

Głębokie i powierzchowne nawilżanie skóry twarzy
Być może kremy nawilżające jakie stosujesz pomagają - efekty ich działania należałoby ocenić w dłuższej perspektywie kilku, kilkunastu lat, a nie tuż po nałożeniu kremu. Niestety, kremy nie są w stanie zastąpić podawania kwasu hialuronowego igłą w głębsze warstwy skóry. Naprawdę efektywny zabieg nawilżający długotrwale to podanie kwasu hialuronowego. Zabieg przywróci odpowiedni balans wodny skórze, tworząc ją sprężystą i jędrną. Po zabiegu skóra wygląda znacznie młodziej, drobne zmarszczki znikną, a głębsze ulegają spłyceniu. Zabiegi najczęściej polecane są w serii, zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałych z licznymi fotouszkodzeniami.


Jakie są sposoby leczenia problemu odwodnionej skóry?


Rumień twarzy - skóra stale zaczerwieniona

Rumień twarzy to zaczerwienienie skóry będące wynikiem rozszerzenia się powierzchownych naczyń krwionośnych na przykład w wyniku stanu zapalnego. Rumień to określenie ogólne tego co pacjent i lekarz widzi na twarzy - czyli zaczerwinioną skórę. Rumień to objaw i nic nie mówi o przyczynach zaczerwienienia. Przyczyn rumienia może być wiele, jedną z częstszych jest trądzik różowaty i łojotokowe zapalenie skóry oraz trądzik zwykły.  Rumień jest też objawem w wielu chorobach ogólnych, reumatologicznych, internistycznych. Zawsze polecam zacząć problem diagnostyki rumienia od konsutacji dermatologicznej i ustalenia co jest przyczyną rumienia twarzy.Od czego zacząć diagnostykę i leczenie problemu rumienia twarzy?


Skóra naczynkowa, pajączki naczyniowe, teleangiektazje

Naczynka rozszerzone, naczynka popękane, widoczna siatka naczyniowa skóry, naczyniaki, pajączki naczyniowe twarzy, teleangiektazje

Początkowo problem z naczynkami na twarzy to zazwyczaj  tylko rumień, wyraźniej widoczny pod wpływem emocji, ciepła, po spożyciu alkoholu nawet w minimalnej ilości. Z upływem czasu zaczynają uwidaczniać się pojedyncze drobne naczynka o żywoczerwonej barwie, które określane są mianem teleangiektazji.
Czynnikami środowiskowymi sprzyjającymi pojawianiu się nowych naczynek są ekspozycja na ekstremalne temperatury, silny wiatr, nadmierne promieniowanie UV, alkohol, niektóre przyprawy na bazie papryki oraz niewłaściwa pielęgnacja. Teleangiektazje występują także  częściej u osób zmuszonych chorobą do przewlekłego stosowania sterydów, w przebiegu nadciśnienia, twardziny układowej. Zmiany częściej widoczne są u kobiet niż u mężczyzn.
Z biegiem czasu i bez właściwego leczenia, pielęgnacji skóry i zapobiegania rozszerzone naczynka sa coraz bardziej widoczne.

Naczyniaki, pajączki naczyniowe także są problemem estetycznym maja bowiem tendencję do powiększania się z upływem czasu.

Problem skóry naczynkowej rozwiązuje się stawiając diagnozę i dobierając leczenie, metody zapobiegania i zabiegi małoinwazyjne elektokoagulacji naczynek lub naczyniaków.
Naczyniaki, pajączki naczyniowe twarzy i dekoltu, widoczne siatki naczyń zamykamy skutecznie metodami elektrokoagulacji w znieczuleniu skóry kremem znieczulającym.
W celu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu i zamknięcia wszystkich naczyń należy wykonać serię zabiegów, o której zadecyduje lekarz.
Wykonanie zabiegu zamykania naczynek jest trwałe, ale nie powstrzyma powstawania nowych, jeżeli nie będzie się stosować metod zapobiegawczych i pielęgnacyjnych.


Jakie są sposoby leczenia problemu?

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego