Powiększanie i modelowanie ust - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Zabiegi kwasem hialuronowym na ustach

Na czym polega zabieg powiększania lub modelowania ust?
Zabieg powiększania i modelowania ust polega na wprowadzeniu za pomocą cieniutkiej igły kwasu hialuronowego w formie przeźroczystego, elastycznego żelu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający, znieczulenie stomatologiczne, znieczulenie z wykorzystaniem substancji znieczulającej zawartej w podawanym  wypełniaczu).
W gabinecie stosujemy preparaty najwyższej jakości: Restylane Lyps, Restylane Kysse, Juvedrem Ultra Smile, Volbella, Teosyal Kiss, Emervel Lips.

Efekty zabiegów kwasem hialuronowym na ustach:

Nawilżanie ust
Nawilżanie przeprowadza się usieciowanym lub nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Zabieg nie powiększa ilości widocznej czerwieni wargowej ale powoduje, że usta są bardziej jędrne. Zapobiega spierzchaniu ust i przesuszaniu śłuzówki.

Wypełnienie zmarszczek pionowych górnej i dolnej wargi tzw. "zmarszczki palacza"
Powiększone i nawilżona czerwień wargowa wymaga czasem poprawy tego co w "okolicy". Pięknie powiększone usta jeszcze bardziej zyskają na atrakcyjnośći jeżeli wygładzimy zmarszczki palacza w okolicy warg.
Takie pionowe zmarszczki wypełnia się kwasem hialuronowym z dobrym lub bardzo dobrym efektem. Często zabieg łączy się z niewielką dawką Botoxu, często zabieg wykonuje się dwukrotnie lub po zabiegu wykonuje się dodatkowo mezoterapię z nieusieciowanego kwasu hialuronowego, witamin i aminkokwasów.

Podkreślenie konturu ust
Z upływem czasu kontur ust zaczyna się rozmywać, granica pomiędzy skórą wargi a czerwienią wargową staje się coraz mniej widoczna. Usta wydają się "rozmywać", nie widać dokładnie ich granicy. W takim przypadku wykonuje się konturowanie odpowiednio dobranym preparatem kwasu hialuronowego.

Delikatne powiększenie
Delikatne powiększenie to zabieg, o który najczęściej proszą panie. Polega na takim wypełnieniu ust, aby znowu była widoczna czerwień wargowa lub żeby widać jej było tylko trochę więcej niż bez wypełnienia. Najczęściej kontur też wymaga podkreślenia. Z reguły uzupełnane są jednocześnie ubytki objętości w kącikach ust.

Zdecydowane powiększenie ust
Zabieg wykonywany tak, aby jak najwięcej czerwieni wargowej było widoczne. Zachowanie proporcji wypełnienia dolnej i górnej wargi  jest kluczowym elelmentem tego zabiegu. Czasami jest konieczny "touch up" po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu.Przeciwwskazania
  • Ciąża i okres karnienia
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Stany zapalne w okolicy ust np. trądzik lub opryszczka

Zalecenia po zabiegu
  • Każda pacjentka otrzymuje indywidualne zalecenia po zabiegu
  • Po podaniu preparatu może wystąpić obrzęk o różnym nasileniu, utrzymujący się do 2-3 dni. Jest to objaw indywidualy i różnie nasilony. Z tego względu należy zaplanować 2 spokojne dni.
  • Ust nie należy malować szminką lub innymi kosmetykami 24 h po zabiegu
  • Po zabiegu przez 24 godziny należy unikaćpicia  ekstremalnie gorących lub bardzo zimnych napojów.Restylane Lyps

Restylane Kysse
41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego