Owal twarzy i policzki - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Owal i kontur twarzy

Tworzenie się zmarszczek na twarzy jest oczywistym objawem starzenia się twarzy. Mniej oczywistym ale równie ważnym objawem jest zacieranie się , zanikanie owalu twarzy. Skóra robi się mniej sprężysta,bardziej poddaje się sile grawitacji, policzki opadają, rysy tracą wyrazistość. Linia żuchwy staje się nieregularna, a jej obrys nie przypomina już litery V ale W. Tworzą się tzw.chomiczki. To również efekt grawitacji, globalnej utraty grubości i gęstości skóry. Mniejsza ilość kolagenu to mniejsza siła z jaką skóra przeciwstawia się sile grawitacji i zaczyna opadać.

Sposoby odtwarzania konturu twarzy

Wolumetria
Sposobem na przywrócenie utraconego konturu i stopniowe odbudowania zarysu lini żuchwy jest podanie preparatu wolumetrycznego.
Kwas hialuronowy pozwala odtworzyć objętość w okolicach dołów skroniowych, policzków, okolicy ucha, brody oraz linii żuchwy. Zabieg wolumetryczny polega na podawaniu bardzo gęstego kwasu hialuronowego głęboko podskórnie w określone  rejony twarzy. Preparat może być podawany za pomocą igły lub kaniuli i nie jest bolesny. Efekt jest widoczny natychmiast, jest naturalny, utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.
Wolumetria większości pacjentek kojarzy się z nienaturalnymi efektami podania zbyt dużej ilości preparatów w okolice policzków i kości jarzmowych. Zdecydowanie nie akceptujemy takich efektów! Efekt zabiegu wolumetrycznego musi być naturalny. W zabiegu wolumetrycznym mniej oznacza często lepiej.

Stymulacja skóry do produkcji kolagenu - Sculptra
Zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hilauronowego dają natychmiastowy efekt. Zabiegi z użycie Sculptry, czyli kwasu poli-L-mlekowego dają efekty powoli, przyrost objętości w okolicach, w których jej brakowało następuje powoli w ciągu tygodni i utrzymuje się dłużej. Do dwóch lat. Potem wystarczy wykonać jednorazowy zabieg przypominający.
Zabieg ten polecamy szczególnie wtedy, gdy  skóra jest bardzo cienka, ubytki podskórnej tkanki są zaawansowane, a starzenie twarzy nie może być odwrócone samym tylko wygładzeniem zmarszczek kwasem hialuronowym czy botoksem.Jakie są sposoby korekcji problemów z owalem twarzy?


Policzki - odzyskiwanie gęstości i napięcia skóry

Proces starzenia się skóry policzków polega głównie na utracie  kolagenu przyspieszanej działaniem słońca. Wraz z powolnym zmniejszaniem się grubości skóra zaczyna wiotczeć i opadać tworząc bruzdy i zmarszczki. Niekorzystne długotrwałe działanie słońca ujawnia się czasem pod pstacią tzw elastosy posłonecznej - bardzo licznych drobnych zmarszczek policzków na dużej ich powierzchni. Policzki kiedyś gładkie wyglądają jakby były "wybrukowane" drobnymi zmarszczkami. Zmarszczki takie powstają w reakcji na nadmierne opalanie - skóra wytwarza mnóstwo włókien elastycznych ale bardzo mało kolagenu. Większośc przypadków to na szczęście tylko "zwykłe" starzenie się skóry policzków - naczynka, naczyniaki, zmniejszenie grubości skóry, utrata blasku.


Metody rejuwenacji policzków
Sposobem na odbudowę gęstości skóry policzka jest kilka. Bardzo skuteczny jest zabieg stymulujący kolagen czyli Sculptra. Serie mezoterapii z czystego kwasu hialuronowego lub koktajle witaminowo-peptydowe polecamy szczególnie po lecie. Doskonałe efekty daje podawanie w formie mezoterapii osocza bogatopłytkowego również w serii kilku zabiegów. Zawsze trzeba problem wcześniej ocenić podczas konsultacji i wybrać metodę najskuteczniejszą.


41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego