Peeling TCA - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


TCA - kwas trójchlorooctowy

Peeling TCA to specjalna formuła zawierająca kwas trójchrolooctowy w postaci wodnego roztworu kwasu trójchlorooctowego. TCA wywołuje jednolitą penetrację i głębokie oddziaływanie na naskórek, pozwalając na wykonanie bezpiecznego peelingu. W zależności od zastosowanego stężenia można uzyskać różną głębokośc penetracji skóry.

Preparaty:
TCA 15%, TCA 25%, TCA 35%, TCA 50%

Wskazania do zabiegu peelingiem TCA:
  • blizny potrądzikowe
  • przebarwienia
  • fotostarzenie
  • skóra palacza
  • zmarszczki
  • regeneracja skóry
  • rozstępy

Bezpieczeństwo stosowania:
Umiejętnie zastosowany jest bezpieczny dla skóry. Wbrew temu co można przeczytać na forach internetowych, złuszczanie i głębokość działania tego peelingu jak również efekt końcowy NIE ZALEŻY OD STĘŻENIA TCA!

Złuszczanie:
Po zabiegu następuje w czasie 3-4 dni intensywne złuszczanie, które kończy się po około 7-8 dniach.
Zabieg powtarza się co 2-4 tygodnie. Ilość zabiegów zależy od indywidualnych wskazań. Peelingi z wykorzystaniem TCA to jedne z najskuteczniejszych zabiegów na blizny, zmarszczki i przebarwienia skóry.

Preparat TCA wywołuje epidermolizę przywracając świeżość i usuwając uszkodzenia zniszczonej skóry. Skutecznie zastosowany nie daje powikłań, a rezultaty są bardzo dobre. Działanie peelingów TCA i Easy TCA polega na stymulacji odnowy komórek skóry.
Niszczona jest warstwa starego naskórka, a jej miejsce zajmują nowe warstwy. Ten naturalny efekt odbudowy pod wpływem peelingów TCA ulega przyspieszeniu, czasem bardzo dużemu. Stąd efekt złuszczania skóry. Jak silne złuszczanie jest potrzebne zależy od wskazań do zabiegu i efektów jakie chcemy uzyskać, od ilości warstw, czasu działania na skórę, sposobu neutralizacji itd.
Złuszczanie nie zawsze jest potrzebne i można tak stosować TCA aby złuszczanie było minimalne, prawie niezauważalne.

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego