Peeling - kwas mlekowy - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Seria peelingi z kwasu mlekowego

Preparaty kwasu mlekowego:
Lactipeel 90% i 95%, jako dodatek w innych peelingach

Peeling z kwasu mlekowego to delikatny peeling, skuteczny w połączeniu z innymi peelingami lub jako monopeeling na wybrane okolice. Oryginalne receptury wielu renomowanych producentów peelingów zawierają kwas mlekowy jako dodatek do peelingów kombinowanych.

Działanie:
Peeling z kwasu mlekowego równomiernie rozprasza barwnik skóry-melaninę. Daje to efekt wybielający, rozjaśniający. Kwas mlekowy hamuje tyrozynazę, enzym jednego z etapów produkcji melaniny-to także powoduje rozjaśnienie skóry. Działanie antyoksydacyjne to kolejne dobrodziejstwo tego peelingu- hamuje tak zwany stres oksydacyjny ( podobnie jak witamina C). Czwarta zaleta to silne wiązanie wody - przyciąganie wody do warstwy rogowej naskórka daje naturalny efekt nawilżenia skóry.

Efekty:
Stosujemy kwas mlekowy jako monopeeling jak i w połączeniu z innymi peelingami. Jednocześnie lub w określonej kolejności. Zależy to od okolicy ciała i protokołu a ten zawsze dobieramy tak aby uzyskać maksymalny efekt:
  • nawilżenia i zwiększenia jędrności skóry suchej
  • wybielenia lub rozjaśnienia skóry, która utraciła swój blask
  • ogólnej poprawy stanu skóry starzejącej się, jako wstęp do dalszych zabiegów

Kwas mlekowy:
Kwas mlekowy to naturalna substancja skóry pomagająca utrzymać prawidłowe pH skóry ( odczyn kwasowo-zasadowy skóry waha się pomiędzy 5,5 a 6,0). Lekko kwaśny odczyn płaszcza lipidowego skóry zapobiega zakażeniom. Kwas mlekowy jest też produktem metabolizmu.

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego