Nadpotliwość pach i dłoni - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Nadpotliwość

Nadpotliwość pach, dłoni, stóp i czoła
Nadmierne pocenie się to problem uciążliwy i wstydliwy dotykający w równym stopniu kobiety i mężczyznn. Mokre plamy na koszulach wyglądają nieestetycznie, a dodatkowo rozkładający się pot powoduje nieprzyjemny zapach. Problem ten występuje niezależnie od pory roku, chociaż latem z uwagi na wysoką temperaturę, jest szczególnie dokuczliwy.
Nadmierna potliwość jest powodowana przez nadmierną aktywność gruczołów potowych. Jest wiele powodów nadmiernej produkcji potu przez gruczoły potowe w okolicy pach.Ogromną rolę mają czynniki psychiczne i emocjonalne. Pot pojawia się pod wpływem wysokiej temperatury środowiska lub intensywnego wysiłku fizycznego. Jest to jak najbardziej fizjologiczna reakcja. U osób z nadpotliwością reakcja ta jest nadmierna,obfite  pocenie się pach występuje czasem i bez związku z aktywnością fizyczną. Czasem wystarczy niewielki bodziec emocjonalny.

Czasowe zablokowanie wydzielania potu botoksem
Podanie toksyny botulinowej powoduje blokowanie wydzielania potu w okolicy w której podano preparat. Zabieg polega na ostrzyknięciu obszaru objętego nadpotliwością. Dla uzyskania komfortu zabiegu, skórę znieczula się kremem. Zabieg trwa około 30 minut i daje bardzo dobre efekty. Najczęściej zabieg wykonuje się dla zredukowania pocenia się pod pachami, na dłoniach i stopach. Zabieg powinno się powtórzyć średnio po 5-10 miesiącach.Jakie są sposoby leczenia nadpotliwości?


41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego