Na czym polega zabieg osoczem PRP czyli "wampirzy lifting"?
Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczynamy pobraniem krwi od pacjenta. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Procedura jest identyczna jak pobranie krwi do badań, z t róznicą, że nie trzeba być na czczo. Ilość pobieranej krwi zależy od ilości osocza, które chcemy otrzymać. Minimalna ilo to 20 mililitrów. Standartowo pobieramy jednak więcej.
Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu według zaleceń producenta zestawu do uzyskiwania PRP. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów krwi. Tak uzyskany koncentrat płytek ( w zależności od uzytego zestawu i protokołu płytek jest od 2 do 9 razy więcej niż w 1 ml krwi) podajemy w okolice zabiegowe.
Osocze bogatopłytkowe podaje się śródskórnie techniką mezoterapii igłowej. Jednak preparatem, który się tutaj stosuje, w odróżnieniu od gotowego preparatu „z fiolki”, jest własne osocze pacjenta. Gwarantuje to skuteczność i bezpieczeństwo terapii.
Osocze bogato płytkowe - Cellular Matrix
Na czym polega zabieg Cellular Matrix:
Ten zabieg to połączenie działania osocza PRP i kwasu hialuronowego. Tak jak w standartowym zabiegu PRP pobieramy krew, uzyskujemy osocze bogatopłytkowe. Dodatkowo w zestawie znajduje się kwas hialuronowy i podajemy go razem z osoczem PRP. Kwas hiaouronowy tworzy sieć, na której osadzają się płytki krwi i uwalniają czynniki wzrostu. Wykorzystujemy synergistyczne działanie nawilżające i objętościowe kwasu hialuronowego z działaniem osocza bogatopłytkowego. Zabieg tak samo jak klasyczny zabieg osoczem PRP jest przeprowadzany w znieczuleniu skóry kremem znieczulającym.
W tym zabiegu uzyskany autologiczny preprat podajemy w głębsze warstwy skóry. Wskazania są podobne jak w klasycznym zabiegu osoczem PRP. Polecamy ten zabieg dla skóry wymagającej głębszej regeneracji, z głębszymi zmarszczkami, z bardziej zaawansowanymi cechami starzenia.
Korzystamy z oryginalnych zestawów RegenLab Cellular Matrix.
Jak to działa?
Płytki krwi z własnej krwi pacjenta, wielokrotnie skoncentrowane metodami laboratoryjnymi, podane w okolice zabiegowe uwalniają czynniki wzrostu i przyciągają w miejsce podania mezenchymalne komórki macierzyste. Stymulują skórę do odnowy, stymulują lepszy wzrost naczyń krwionośnych, lepszy wzrost komórek naskórka a przede wszystkim stymulują fibroblasty skóry do zwiększonej produkcji kolagenu.
Mechanizm działania płytek krwi jest wykorzystywany w medycynie na szerszą skalę od 1990 roku. Początkowo były używane do przyspieszania gojenia wrzodów żołądka z bardzo dobrymi efektami. Obecnie są stosowane w medycynie estetycznej, sportowej, ortopedii i szeroko pojętej medycynie regeneracyjnej. Rewelacyjne rezultaty uzyskuje się podając je do skóry pacjenta w formie mezoterapii lub depozytu.
Wskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego
skóra z objawami starzenia miejscowymi i ogólnymi
skóra odwodniona, zmęczona i uszkodzona promieniowaniem słonecznym
liczne drobne zmarszczki, elastoza posłoneczna i popromienna
blizny potrądzikowe twarzy i innych kolic
wypadanie włosów
odleżyny
trudno gojące się i nie gojące się rany
owrzodzenia skóry podudzi
zmarszczki - powierzchowne, drobne na dużej powierzchni
profilaktyka starzenia się skóry twarzy i szyi
Efekty zabiegu osoczem
Podanie płytek krwi i osocza pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i uruchamia proces regeneracji skóry. Poprawa mikrokrążenia poprawia odżywienie skóry. Staje się ona bardziej jędrna i napięta, zmarszczki ulegają spłyceniu. To naturalna i bezpieczna metoda na uzyskanie witalnej i widocznie młodszej skóry. Należy pamiętać, że zainicjowany proces odbudowy wymaga czasu ponieważ opiera się o naturalne substancje i czynniki wzrostu uwalniane z własnych płytek krwi pacjentki/pacjenta.
Sposób wykonania zabiegu
Skóra przed zabiegiem znieczulana jest kremem znieczulającym. Podawanie PRP na rany i odleżyny nie wymaga znieczulenia. Procedura trwa około 30-60 minut i polega na pobraniu próbki krwi oraz uzyskaniu z niej osocza bogatego w płytki krwi. Powstały w ten sposób koncentrat płytek jest wstrzykiwany w leczony obszar w formie mezoterapii lub depozytów. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pozostają ślady po ukłuciach i niewielkie zgrubienia w miejscach podania preparatu, które dość szybko znikają. Terapia osoczem jest bezpieczną procedurą, która może być stosowana niemalże u każdego pacjenta. Ilość wymaganych powtórzeń i ich częstotliwość zależy od problemu: początkowa seria to 2-3 zabiegi w odstępie miesiąca.
Kiedy zabieg jest nie wskazany?
ciąża i okres karmienia
choroby krwi
nowotwory
leczenie śrdokami immunosupresyjnymi
niektóre choroby wątroby
aktywne zakażenia wirusowe
Stosujemy tylko oryginalne zestawy zabiegowe Regen ACr-C, Regen ACR-C Plus i RegenLAb CellularMatrix.
Zabieg przebiega z zachowaniem warunków pełnej aseptyki.