Osocze bogatopłytkowe PRP i Cellular Matrix - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Osocze bogato płytkowe - Regenris

Na czym polega zabieg osoczem PRP czyli "wampirzy lifting"?
Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczynamy pobraniem krwi od pacjenta. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Procedura jest identyczna jak pobranie krwi do badań, z t róznicą, że nie trzeba być na czczo. Ilość pobieranej krwi zależy od ilości osocza, które chcemy otrzymać. Minimalna ilo to 20 mililitrów. Standartowo pobieramy jednak więcej.
Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu według zaleceń producenta zestawu do uzyskiwania PRP. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów krwi. Tak uzyskany koncentrat płytek ( w zależności od uzytego zestawu i protokołu płytek jest od 2 do 9 razy więcej niż w 1 ml krwi) podajemy w okolice zabiegowe.
Osocze bogatopłytkowe podaje się śródskórnie techniką mezoterapii igłowej. Jednak preparatem, który się tutaj stosuje, w odróżnieniu od gotowego preparatu „z fiolki”, jest własne osocze pacjenta. Gwarantuje to skuteczność i bezpieczeństwo terapii.


Osocze bogato płytkowe - Cellular Matrix

Na czym polega zabieg Cellular Matrix:
Ten zabieg to połączenie działania osocza PRP i kwasu hialuronowego. Tak jak w standartowym zabiegu PRP pobieramy krew, uzyskujemy osocze bogatopłytkowe. Dodatkowo w zestawie znajduje się kwas hialuronowy i podajemy go razem z osoczem PRP. Kwas hiaouronowy tworzy sieć, na której osadzają się płytki krwi i uwalniają czynniki wzrostu. Wykorzystujemy synergistyczne działanie nawilżające i objętościowe kwasu hialuronowego z działaniem osocza bogatopłytkowego. Zabieg tak samo jak klasyczny zabieg osoczem PRP  jest przeprowadzany w znieczuleniu skóry kremem znieczulającym.
W tym zabiegu uzyskany autologiczny preprat podajemy w głębsze warstwy skóry. Wskazania są podobne jak w klasycznym zabiegu osoczem PRP. Polecamy ten zabieg dla skóry wymagającej głębszej regeneracji, z głębszymi zmarszczkami, z bardziej zaawansowanymi cechami starzenia.
Korzystamy z oryginalnych zestawów RegenLab Cellular Matrix.Jak to działa?

Płytki krwi z własnej krwi pacjenta, wielokrotnie skoncentrowane metodami laboratoryjnymi,  podane w okolice zabiegowe uwalniają czynniki wzrostu i przyciągają w miejsce podania mezenchymalne komórki macierzyste. Stymulują skórę do odnowy, stymulują lepszy wzrost naczyń krwionośnych, lepszy wzrost komórek naskórka a przede wszystkim stymulują fibroblasty skóry do zwiększonej produkcji kolagenu.
Mechanizm działania płytek krwi jest wykorzystywany w medycynie na szerszą skalę od 1990 roku. Początkowo były używane do przyspieszania gojenia wrzodów żołądka z bardzo dobrymi efektami. Obecnie są stosowane w medycynie estetycznej, sportowej, ortopedii i szeroko pojętej medycynie regeneracyjnej. Rewelacyjne rezultaty uzyskuje się podając je do skóry pacjenta w formie mezoterapii lub depozytu.


Wskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego

 • skóra z objawami starzenia miejscowymi i ogólnymi
 • skóra odwodniona, zmęczona i uszkodzona promieniowaniem słonecznym
 • liczne drobne zmarszczki, elastoza posłoneczna i popromienna
 • blizny potrądzikowe twarzy i innych kolic
 • wypadanie włosów
 • odleżyny
 • trudno gojące się i nie gojące się rany
 • owrzodzenia skóry podudzi
 • zmarszczki - powierzchowne, drobne na dużej powierzchni
 • profilaktyka starzenia się skóry twarzy i szyi


Efekty zabiegu osoczem

Podanie płytek krwi i osocza pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i uruchamia proces regeneracji skóry. Poprawa mikrokrążenia poprawia  odżywienie skóry. Staje się ona bardziej jędrna i napięta, zmarszczki ulegają spłyceniu. To naturalna i bezpieczna metoda na uzyskanie witalnej i widocznie młodszej skóry. Należy pamiętać, że zainicjowany proces odbudowy wymaga czasu ponieważ opiera się o naturalne substancje i czynniki wzrostu uwalniane z własnych płytek krwi pacjentki/pacjenta.

Sposób wykonania zabiegu

Skóra przed zabiegiem znieczulana jest kremem znieczulającym. Podawanie PRP na rany i odleżyny nie wymaga znieczulenia. Procedura trwa około 30-60  minut i polega na pobraniu próbki krwi oraz uzyskaniu z niej osocza bogatego w płytki krwi. Powstały w ten sposób koncentrat płytek jest wstrzykiwany w leczony obszar w formie mezoterapii lub depozytów. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pozostają ślady po ukłuciach i niewielkie zgrubienia w miejscach podania preparatu, które dość szybko znikają. Terapia osoczem jest bezpieczną procedurą, która może być stosowana niemalże u każdego pacjenta. Ilość wymaganych powtórzeń i ich częstotliwość zależy od problemu: początkowa seria to 2-3 zabiegi w odstępie miesiąca.


Kiedy zabieg jest nie wskazany?

 • ciąża i okres karmienia
 • choroby krwi
 • nowotwory
 • leczenie śrdokami immunosupresyjnymi
 • niektóre choroby wątroby
 • aktywne zakażenia wirusowe


Stosujemy tylko oryginalne zestawy zabiegowe Regen ACr-C, Regen ACR-C Plus i RegenLAb CellularMatrix.

Zabieg przebiega z zachowaniem warunków pełnej aseptyki.
Żadnych zamienników.
Żadnych kompromisów.


41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego