Okolice oczu- "kurze łapki", mezoterapia dolinek łez - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Zmarszczki wokół oczu tzw. "kurze łapki"

Zmarszczki mimiczne wokół oczu, tak jak w innych rejoach twarzy powstają na skutek działalności mięśni położonych na zewnątrz od zewnętrznego kata oczu. Zmarszczki te są poziome, w liczbie 2-3 lub więcej. Są dobrze widoczne podczas uśmiechu a jeszcze ;epiej podczas silnego zaciskania powiek przy zamkniętych powiekach.

Jedynym naprawdę skutecznym sposobem na korekcję przyczyny powstawania kurzych łapek jest toksyna botulinowa. Poprzez wstrzyknięcie w mięśnie niewielkiej jej ilości, zostają na jakiś czas zablokowane ich skurcze , co zapobiega fałdowaniu skóry. Mimo, że okolica oczu jest bardzo wrażliwa, ukłucie nie jest zbyt bolesne, a zabieg trwa 10 minut. Od razu po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekt wygładzenia i poprawy napięcia skóry zaczyna być widoczny po 3 dniach i utrzymuje się do pół roku. Zminiejszone napięcie mięśni tej okolicy powoduje, że przez ten czas odzwyczajamy się od nadmiernych ruchów marszczących okolice oczu, skóra więc odpoczywa i nawet gdy toksyna przestanie już działać, wygląda zdecydowanie młodziej. Nie ma obawy o nienaturalny wygląd. Ten zabieg naprawdę odejmuje lat!

Jaka jest przyczyna powstawania zmarszczek mimicznych wokół oczu?
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, delikatna i wrażliwa. Dlatego od razu widać w tym miejscu zmęczenie, stres, nieprzespaną noc, no i …wiek. Okolica oczu starzeje się szybciej niż inne okolice właśnie z powodu cienkiej skóry. Pierwsze zmarszczki pojawiają się już w wieku 20-25 lat. Naskórek ( czyli zewnętrzna warstwa skóry) jest w tym miejscu jest bardzo cienki (ma ok. 0,5 mm, podczas, gdy na policzkach ok. 2mm) oraz minimalna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, sprawia, że skóra w tym miejscu jest wybitnie wrażliwa. Poza tym znajdujące się wokół liczne mięśnie cały czas pracują , gdy się śmiejemy, mrużymy oczy , co sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych - tzw. „kurzych łapek”. Wraz z wiekiem skóra ma też coraz większą tendencję do wiotczenia.


Jakie są sposoby leczenia problemu "kurzych łapek" ?Zmarszczki statyczne okolicy oka

Pierwsze zmarszczki statyczne mogą pojawić się już około 30 roku życia, czasem wcześniej. Statyczne zmarszczki okolicy oka, to nic innego niż utrwalone "kurze łapki". Są widoczne przez cały czas, niezależnie od mimiki.
Jeżeli kurze łapki są już utrwalone i po zabiegu toksyną botulinową nie uzyskujemy pełnego efektu likwidacji kurzych łapek, wtedy korzystamy z preparatów wypełniających na bazie kwasu hialuronowego. Podajemy je bezpośrednio w linie zmarszczek, uzyskując ich spłycenie i wygładzenie. Profilaktyka zawsze jest lepsza i tańsza niż leczenie, dlatego często polecamy zastosowanie mezoterapii w tej okolicy, przed pojawieniem się efektu utrwalenia kurzych łapek.

Jaka jest przyczyna powstawania zmarszczek statycznych okolicy oka?
Mięśnie mimiczne znajdujące się wokół oczu cały czas pracują podczas wykonywania ruchów mimicznych. Gdy się śmiejemy, mrużymy oczy skóra jest zaginana, zawsze w tym samym miejscu. Po wielu latach, działaniu słońca, przesuszeniu skóry kurze łapki są widoczne już stale. Zablokowanie częściowe mięśni na niewielkim obszarze nie spowoduje nienaturalnej mimiki. Spowoduje, że wygląd twarzy będzie bardziej odprężony, wypoczęty.


Jakie są sposoby leczenia problemu statycznych zmarszcek okolicy oka?


"Dolinka łez" i cienie pod oczami

"Dolinka łez" jest to zagłębienie skóry zaczynające się od wewnętrznego kąta oka i przechodzące skośnie na policzek. Jest obecna zawsze, służy bowiem kierowaniu łez na policzek. Właściwa nazwa "dolinki łez" to rynienka łzowa. W młodości jest płytka a skóra jest nieco grubsza. Powiększa się najczęściej z wiekiem, nadając twarzy zmęczony i smutny wyraz. Skóra cieńczeje i zaczynają być widoczne naczynia podskórne. Dolinka łez ciemnieje i pogłębia się.

Jak można poprawić okolicę doliny łez?
Jedynym sposobem na odbudowę i uzupełnienie utraconej objętości jest podanie kwasu hialuronowego. Lekarz podaje kwas hialuronowy wilości koniecznej do korekcji zagłębienia. Wbrew obawom zabieg ten jest niebolesny lub prawie niebolesny! Po wstrzyknięciu preparat zostanie przez lekarza odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze. Jest to zabieg wymagający umiejętności i doświadczenia, gdyż okolica dolinki łez to jedna z wrażliwszych okolic na twarzy. Ryzyko powstania siniaczka jest nieco większe niż w innych okolicach.
Zabiegu nigdy nie wykonujemy kaniulą ponieważ zabieg ten wymaga absolutnej precyzji.Skóra sucha, wiotka i bez blasku

Sucha, wiotka oraz zniszczona skóra wokół oczu -na czym polega nawilżanie i odmładzanie skóry okolicy oczu?
Wokół oczu powstają zmarszczki mimiczne. Zachowanie atrakcyjnego spojrzenia wymaga okresowej troski. Aby opóźnić powstawanie lub zminimalizować ilość i głębokość zmarszczek wokół oczu, skórę można nawilżyć mezoterapią lub odżywić osoczem bogatopłytkowym. W zależności od problemu, dobierzemy odpowiednią metodę. Obie są małoinwazycjne i bezpieczne. Polegają na nakłuciu skóry bardzo cieniutka igiełką po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu. Terapia jest wówczas praktycznie bezbolesna.
Zabiegi profilaktyczne wymagają powtarzania co jakiś czas. W zależności od rodzaju metody ustalimy plan działania.
Osocze bogato płytkowe PRP może być w zależności od zastosowanej opcji profilaktyką lub przy dużych stężeniach płytek krwi metodą regeneracji tej okolicy. Wymaga to zastosowani ponadstandardowych metod koncentracji płytek. Szczegółowe informacje są udzielane podczas konsultacji rozpoznającej potrzeby twojej skóry.Jakie są sposoby leczenia problemu suchej i wiotkiej skóry okolic oczu?

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego