Ochrona UV - dzieci - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Ochrona dzieci przed oparzeniami słonecznymi

Ochrona dzieci przed nadmiernym promieniowaniem UV to dobór odpowiednich preparatów i przestrzeganie odpowiednich zasad:

  • Dzieci poniżej 3-go roku życia nie powinny przebywać na silnym słońcu.
    Oznacza to, że małe dzieci nie powinny się opalać, przebywać w solarium i biegać po plaży bez czapeczki, kapelusika, koszulki, a co najważniejsze bez ochrony w postaci filtrów i kremów chroniących przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Trudno zalecić komuś żeby dziecko nie biegało po plaży bo to jest bezsens, ale można i trzeba dać dziecku możliwość przebywania i zabawy w cieniu parasola plażowego oraz krem lub emulsję chroniącą przed słońcem.

  • Dzieci starsze powinny także mieć czapeczkę z daszkiem chroniącą oczy i twarz oraz dobrany preparat ochronny z filtrem odpowiednio wysokim dla skutecznej ochrony.

  • Ponieważ dzieci starsze uwielbiają kąpać się w morzu to właściwie co kilka godzin powinno się uzupełnić warstwę kremu z filtrem UV. Ochrona powinna być skuteczna!

  • Czas przebywania na otwartym słońcu w godzinach od 11:00 do 15:00 należy ograniczyć do minimum.

  • Chłodny i przyjemny cień da odpoczynek twojej skórze i układowi krążenia! Także twojemu dziecku.

  • Dobór preparatu z filtrem dla dzieci zależy od tego gdzie jedzie na wakacje (jaka szerokość geograficzna) i od stanu skóry.

  • Częste występowanie trądzika u młodzieży połączone z niewłaściwym kremem anty-UV da nasilenie dolegliwości. Dlatego proponuję skorzystać z wizyty w gabinecie aby dobrać odpowiedni i przede wszystkim skuteczny preparat z filtrem UV.

  • Zalecenia ochrony przed nadmirną ekspozycją na słońce u dzieci należy traktować jako "inwestycję w zdrową skórę".

Skóra dziecięca nie posiada takich możliwości samonaprawy i takiej bariery ochronnej jak skóra dorosłego człowieka. Skóra dziecka jest wrażliwa, cienka, łatwo dochodzi do przegrzania, rumienia, obrzęku i zmian w komórkach barwnikowych.

Dlaczego ochrona dzieci jest tak ważna?

Ponieważ można uniknąć ewentualnych kłopotów ze skórą w postaci nowotworu w przyszłości ( melanoma jest rozpoznawany coraz częściej, rak podstawnokomórkowy i kolczystokomórkowy również, a ich związek z przesadnym opalaniem jest oczywisty). Problemy te występują u dorosłych ale zapobiegać im można już u dzieci.
Po to żeby skóra wyglądała zawsze młodo i żeby nie dochodziło do tworzenia się zmarszczek w wieku lat 30-tu, tzw. fotostarzenie się skóry. Udowodniono naukowo, że stosowanie filtrów UV spowalnia, i to znacznie fotostarzenie się skóry ( w tym tworzenie się nowych zmarszczek).
Są i inne powody ale te dwa są najważniejsze.
Jeżeli powyższe porady cię zainteresowały i chcesz dobrać sobie preparat lub dla swoich pociech przed urlopem, zbadać znamiona lub usunąć znamiona to możesz się umówić na wizytę do gabinetu pod numerem telefonu: +48 601 431 355
Powyższe porady ochrony UV są ważne również w zimie na nartach, w górach.

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego