Mezoterapia - podstawa terapii anty-agigng - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Mezoterapia

Mezoterapia to zaawansowany sposób pielęgnacji skóry i podstawa terapii zapobiegającej starzeniu. Mezoterapia polega na podaniu aktywnych preparatów w naskórek i powierzchniowe warstwy skóry. Stosowana jest w celu przeciwdziałania starzeniu się skóry oraz dla zapewnienia jej odpowiedniego odżywienia, nawilżenia i wygładzenia zmarszczek.
Mezoterapia to długotrwale działająca odżywka dla skóry, podana i działająca tam gdzie najczęściej pojawiają się problemy - tuż pod naskórkiem.


Wskazania do mezoterapii

  • Profilaktycznie dla każdego rodzaju skóry i w każdym wieku
  • Skóra zniszczona, poszarzona i pozbawiona blasku
  • Skóra odwodniona, wiotka i mało sprężysta
  • Skóra uszkodzona promieniami UV
  • Skóra z drobnymi powierzchownymi zmarszczkami i objawami elastozy


Efekty po zabiegu mezoterapii

Rezultaty mezoterapii to ogólna poprawa stanu skóry. Skóra stopniowo staje się gładsza, drobne zmarszczki zanikają. Poprawia się koloryt, wzrasta elastyczność i jędrność. Seria zabiegów mezoterapii prowadzi do głębokiego nawilżenia naskórka i podnaskórkowych warstw skóry właściwej. Nic tak dobrze nie wpływa na bilans wodny skóry jak kwas hialuronowy podany w jej powierzchowne warstwy.
Dodatkowe substancje w preparatch jakich używamy ( aminokwasy, peptydy, witaminy) stymulują komórki skóry do lepszej i szybszej odnowy - po zabiegach mezoterapii następuje wzrost produkcji kolagenu przez fibroblasty.


Preparaty jakie stosujemy

Jak wykonuje się zabieg mezoterapii?

Preparaty kwasu hialuronowego wstrzykuje się powierzchownie za pomocą strzykawki zaopatrzonej w cienką igłę do mezoterapii. W celu zwiększenia komfortu przed mezoterapią skóra zostanie znieczulona kremem znieczulającym EMLA lub innym podobnie działającym kremem. Zabieg mezoterapii trwa około 20-30 minut w zależności od ilości okolic jakie poddajemy zabiegowi. Po zabiegu, średnio przez 2-3 dni mogą być widoczne grudki, które samoistnie znikają. W niektórych rodzajach mezoterapii grudki utrzymują się około tygodnia, a zależy to od rodzaju kwasu hialuronowego jaki użyjemy. Ilość i częstotliwość terapii ustalana jest przez lekarza indywidualnie, w zależności od problemu skóry oraz zastosowanego preparatu. Średnio zaleca się wykonanie 4 sesji w odstępach od 7 do 14 dni, a następnie zabiegi podtrzymujące co 2-3 miesiące.

Kiedy mezoterapia jest niewskazana?

  • zmiany zapalne lub inne chorobowe w obszarze zabiegu
  • ciąża
  • aktywne choroby wirusowe w obszarach zabiegu

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego