Komary - jak prosto zahamować swędzenie? - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Proste sposoby na ukąszenia komarów

Zatrzymaj to swędzenie!
Poniżej przedstawiam klika naturalnych metod na świąd po ukąszeniu komara.
Ukąsiła cię samica komara bo samce komara nie kąsają - naprawdę!
Jest ukąszenie, więc musi swędzieć.

Co zrobić aby szybko przynieść sobie ulgę?Jak to zrobić prosto, szybko i skutecznie?

1. Weź kostki lodu, lub coś zimnego z zamrażalnika np. kostkę masła owiń w ręcznik i przyłóż na swędzące miejsce po ukąszeniu na 10 minut lub dłużej. Tak długo jak wytrzymasz. Kiedy swędzenie ustąpi powtórz okład. To najskuteczniejszy sposób.

2. Torebka po zaparzonej herbacie ekspresowej (powinna być jeszcze mokra ale nie może być gorąca). Przyłóż ją na swędzące miejsce i przyciśnij. Tanina zawarta w herbacie to doskonałe remedium na stany zapalne po ukąszeniu. Działa też antyseptycznie.

3. Pasta z sody oczyszczonej ( takiej do pieczenia ciast).  Zmieszaj niewielką ilość sody oczyszczonej z wodą i taką pastą posmaruj miejsce po ukąszeniu, pozwól niech wyschnie - soda neutralizuje pH i likwiduje świąd.

4. Esencja olejku herbacianego - Tea Tree Essential Oil. Wetrzyj niewielką ilość olejku w miejsce po ukąszeniu. Tak samo działa olejek lawendowy i miętowy. Uwaga: niektóre osoby są uczulone na takie olejki, więc nie powinny korzystać z tego sposobu!

5. Aloe Vera-Aloes. Liście aloesu obierz z twardej skórki i sam jasnozielony, wodnisty miąższ zetrzyj łyżeczką na pastę i posmaruj swędzące miejsce. Uwaga: Aloes ma działanie uczulające, więc zachowaj ostrożność.

Najlepszy i najszybszy jest sposób pierwszy, czyli lód.

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego