Dermatochirurgia-zabiegi usuwania pieprzyków, znamion, włókniaków. - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:


Dermatochirurgia to zabiegi chirurgiczne na skórze polegające najczęściej na usunięciu chirurgicznym zmiany chorobowej. Zabiegi na skórze to drobne, małe zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym skóry. Wykonuje się je ze wskazań medycznych w celu zapobiegania większym problemom ze zdrowiem, ze wskazań diagnostycznych w celu ustalenia rozpoznania lub ze wskazań estetycznych w celu poprawy wyglądu i samopoczucia pacjenta.

Zabiegi najczęściej wykonywane
Zabiegi jakie bardzo często wykonujemy to:
-pobranie wycinka do badania, biopsja skóry
-usunięcie znamienia ( pieprzyka)
-wycięcie brodawki łojotokowej
-usunięcie włókniaków skóry
-plastyka chirurgiczna paznokcia
-wycięcie wrastającego paznokcia
-usunięcie odcisków
-inne zabiegi dermatochirurgiczne

Jak wykonuje się zabieg dermatochirurgiczny
Zabieg wykonujemy w miejscowym znieczuleniu skóry, w warunkach sterylnych, jednorazowym sprzętem i jednorazowymi narzędziami chirurgicznymi.
O sposobie postępowania przed i po zabiegu każdy pacjent jest informowany indywidualnie  w zależności od konkretnej sytuacji.

W niektórych przypadkach po zabiegu usunięcia zmiany chorobowej zakładamy plastroszwy (wtedy usuwanie szwów nie jest konieczne bo właśnie plastroszwy je zastępują).

Często konieczne jest badanie histopatologiczne usuniętej zmiany skórnej w celu jednoznacznego ustalenia ostatecznego rozpoznania.


Wszystkie wyżej wymienione zabiegi można wykonać w mojej praktyce, w terminie dogodnym dla pacjenta,w warunkach gabinetu zabiegowego zgodnie z obowiązującymi standardami dla zabiegów dermatochirurgicznych.

Większość zabiegów może być wykonana natychmiast jeśli pacjent sobie tego życzy.

Jeżeli masz pytania dotyczące znamion i ich usuwania to na stronie Znamiona znajdziesz dalsze informacje.
Przed i po zabiegu
Zabiegi dermatochirurgiczne z reguły ograniczają się do skóry, są to niewielkie zabiegi dltaego żadne specjalne przygotowanie nie jest konieczne.
Przed zabiegiem pytamy pacjentów jakie leki przyjmują , na co chorują lub chorowali, czy przechodzili jakieś zabiegi operacyjne i jak goiły się rany pooperacyjne.
Większość zabiegów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dlatego pytamy zawsze o przebieg znieczulenia miejscowego o ile było wcześniej wykonywane np. u dentysty.
Na pewno pytamy się o wszystkiego rodzaju alergie / uczulenia.

Po zabiegu każdy pacjent informowany jest jak postępować z opatrunkiem, jak przebiega prawidłowe gojenie, kiedy przyjść na kontrolę i kiedy na zdjęcie szwów ( zdjęcie szwów jest w cenie zabiegu).
Z reguły zaraz po zdjęciu szwów omawiamy z pacjentem wynik histopatologiczny.

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego