Broda - niekształtna, cofnięta lub brukowana" - Dermatologia dorosych i dzieci Dermatochirurgia Medycyna etsteyczna

41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE POD LIPAMI 8
Przejdź do treści

Menu główne:

Medycyna estetyczna > Twój problem

Broda - korekcja poziomej zmarszczki i kształtu

Broda zbyt mała w proporcji do reszty dolnej części twarzy lub broda cofnięta czy niekształtna nie raz burzy harmonijne wrażenie całej twarzy. Zbyt mała broda skraca optycznie twarz lub zlewa się z podbródkiem. Cierpi na tym atrakcyjność twarzy. Broda trójkątna, łągodnie zaokrąglona, jest atrybutem kobiecości. Broda kwadratowa z kolei jest atrybutem twarzy męskiej.
Korekcji kształtu, wielkości brody w wielu przypadkach można dokonać poprzez podanie wypełniaczy z kwasu hialuronowego. Efekt utrzymuje się 12 miesięcy i widoczny jest natychmiast.
Korygujemy w ten sposób nie tylko samą brodę ale i owal twarzy.


Jakie są sposoby korekcji problemu  małej  lub niesymetrycznej brody?


Zmarszczki brody

Broda jak kostka brukowa czy skórka pomarańczy, czasem używana jest angielska nazwa "cobble chin" - tak opisowo można nazwać wygląd brody, która „gniecie się” w charakterystyczny sposób przy jej napinaniu. Linia żuchwy wygląda przez to jakby była nieregularnie pofalowana oraz zaciągnięta na bocznym brzegu brody. Powierzchnia samej brody podczas napięcia robi się nierówna, wygląda właśnie jak powierzchnia kostki brukowej.
Z biegiem lat zmarszczki będą coraz bardziej widoczne. Jeżeli nie usuniemy przyczyny i nie zrelaksujemy mięśnia, zmarszczki będą się pogłębiać i broda będzie wyglądała na starszą.

Podanie toksyny botulinowej - botoksu, całkowite wygładza lub zmniejsza hiperaktywność mięsnia bródkoweg, zapobiega też jego utrwalaniu, czyli przechodzeniu zmarszczek mimiczne w statyczne. Zabieg jest  bezbolesny, trwa kilka minut i w żaden sposób nie wyłącza z codziennych aktywności. Efektem gładkiej brody można się cieszyć od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra się regeneruje, a pacjent oducza się napinania tych mięśni.


Jakie są sposoby leczenia problemu brody brukowanej?

41-940 Piekary Śląskie
ul. Pod Lipami 8
+48 601 431 355
+48 693 693 696
+48 601 431 355

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego